Hakkımızda

Merkez Çelik San. ve Tic. A.Ş. 19.06.1992 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kuruldu. Şirket oturma grubu, kanepe, koltuk takımları ve baza üretiminin yanı sıra, holdinge bağlı grup firmaların ihtiyacı olan endüstriyel ürün gibi yarı mamulleri de üretmektedir.

Merkez Çelik 180.000 m2 açık, 126.865 m2 kapalı alanda toplam 2.861 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Dünya pazarlarında her geçen gün artan bu rekabetin kalite odaklı olmasından dolayı, kalite üzerinde belirleyici olan teknoloji personel ve yöneticilerimizin ilk sıralarında yer almaktadır.

Yeni üretim teknolojilerini kullanan şirket 2010 yılında 440.000 adet / takım baza, 460.293 adet / takım kanepe ve oturma grubu üretimiyle her türlü iç ve dış talebi karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

Kanepe ve Oturma gruplarında lider olmayı kendisine ilke edinen firmamız, 2010 yılında da aynı başarıyı göstermiştir. Geniş ürün yelpazesi ve yaygın dağıtım ağı ile üretmiş olduğu ürünleri her kesimden tüketiciye sunmayı başarmıştır. Sektörde lider kalmak için, yerli ve müşterilerine kanepe ve Oturma grubu piyasasında sunulabilecek tüm hizmetleri hızlı, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunmaktadır. Ürün yelpazesinin tabana yayılmasına katkıda bulunarak, karlılıkta büyümeyi sürekli kılarak ortaklarına ve çalışanlarına değer katma misyonu üstlenmiştir.

Merkez Çelik A.Ş.‘nin stratejik ve taktik amaçlarının şekillendirilmesinde ve bunlara ulaşılmasında ihtiyaç duyulan teknolojik kapasitenin planlanması, geliştirilmesi ve uygulanması için teknoloji yakından takip edilmektedir.

Şirketler arası rekabetin odak noktasının yeni ve yenilikçi ürünlerin doğru zamanda, istenen kalitede, uygun fiyatla pazara çıkartılabilmesi gerçeğine kaydığı günümüzün üretim dünyasında bu üstünlüğün sağlanması bütünsel bir yönetim becerisi gerektirmektedir.

ŞUBELER

ADAPAZARI

2006 yılında İstikbal A.Ş ye bağlı olarak kurulan Adapazarı şubesi , 2012 yılında Merkez Çelik A.Ş ye devir olmuştur. Adapazarı üretim tesislerinde; baza ,yaylı yatak,yaylı kanepe, baza başlık ve oturma grubu imalatı yapılmaktadır. Adapazarı şubesi 72.657 m² açık alan ve 38.271 m² kapalı alanda 300 e yakın çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Özellikle yurt içi ve yurt dışı mobilya satışlarının büyük bir kısmına sahip olan Marmara bölgesine sevkiyat noktasında stratejik öneme sahip olduğundan her geçen gün daha da gelişmekte ve büyümektedir.

DİYARBAKIR

2013 yılında Merkez Çelik A.Ş ye bağlı olarak kurulan Diyarbakır şubesi üretim tesislerinde; kanepe, baza başlık ve yatak imalatı yapılmaktadır. Diyarbakır şubesi 42600 m² açık alan ve 26400 m² kapalı alanda 160 a yakın çalışanı ile faaliyet göstermektedir.