Sosyal Faaliyetler

Merkez Çelik A.Ş. 'de Sosyal etkinliklerin renklendirilmesi, İş stresinden uzaklaşılması, Çalışanların takım çalışmasına uyum sağlayabilmesi, Spor yapma imkanı bulamayan çalışanlarımıza imkan sunulması amacıyla bir çok sosyal faaliyet organizasyonu yapılmaktadır.

Çeşitli spor dallarında yapılan gerek firmalar arası, gerek Merkez Çelik bünyesindeki bölümler arasında şirketimiz spor tesislerinin kullanıldığı turnuvalar yapılmaktadır. Bu turnuvalar sonucunda başarılı olanlara da çeşitli ödüller verilmektedir.

Ayrıca çalışanların aileleri ile katıldığı geziler, gokart yarışı gibi çeşitli motivasyon aktiviteleri yapılmaktadır.

Merkez Çelik çalışanları aynı zamanda ilgi duydukları konularda bir araya gelerek çeşitli kulüp organizasyonları kurulmakta ve düzenli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Genel olarak yapılan sosyal faaliyetler aşağıdaki gibir.

Merkez Çelik Fotoğrafçılık Kulübü (MEFOK) 

Fotoğraf çeken, seven, merakı olan ve fotoğrafla ilgilenen çalışanlarımız için bir etkinlik olarak düşünülen Fotoğraf kulübümüz MEFOK kurulmuş ve kısa sürede ciddi çalışmalar yapmıştır.

Kulübümüz eğitimleriyle, gezileriyle ve birbirinden güzel fotoğraflarıyla hayatımıza renk katmaya devam etmektedir.

Merkez Çelik Tiyatro Kulübü 

Tiyatroyu seven, değişik karakterlerde sahnede rol almak isteyen çalışanlarımız Merkez Çelik Tiyatro Kulübünde buluşuyor. Bu sadece bir tiyatro oyunu değil çalışanlarımızın hayatları boyunca kullanacağı ve kişisel gelişimine ve değişimine önemli katkılar sağlayacak olan “ diksiyon, beden dili, vücut dili, jest-mimik “ eğitimleriyle tiyatro kulübü üyelerinin özgüvenini yükseltecek faaliyetlerde yer almaktadır.
Turnuvalar 

Futbol, Basketbol, Voleybol gibi sporun çeşitli dallarında yapılan kıyasıya mücadeleye ve şölene dönüşen spor faaliyetlerimiz, Merkez çelik’in en hızlısını bulmak için düzenlediğimiz Gokart Turnuvalarımız ile çalışanlarımızı iş stresinden uzaklaştırmak ve kaynaşmalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz haline gelmiştir.