Staj İmkanları

Merkez Çelik A.Ş'de Staj

Merkez Çelik A.Ş. olarak; lise ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanağı ile öğrencilerin gelişimine destek verip iş hayatına hazırlarken, Şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz. Hem başarılı öğrencileri bünyemize kazandırmak hem de öğrencilerimize önemli tecrübeler sağlamak istiyoruz. Stajyer alımlarımız yılda 2 dönem olup, öğretim yılının başında Meslek Lisesi Öğrencileri; yaz döneminde ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden öğrencilerimizi istihdam etmekteyiz. Kurum olarak her yıl lise ve üniversite öğrencilerine bizlerle birlikte çalışarak deneyim kazanma fırsatı veriyoruz. Stajyerler şirketimizde çalışan profesyonellerin tecrübesinden faydalandığı gibi bizlerde onların fikirleriyle gelişiyoruz. Staj imkanı ile öğrencilere kariyer planlaması ve hedefleri konusunda daha bilinçli karar verebilmelerine yardımcı olmayı sosyal sorumluluk bilinci olarak kabul ediyoruz.

Öğrenciler tarafından yapılan başvurular arasından değerlendirmeler yapılarak şirketimizin ihtiyaç duyduğu nitelikte ve sayıda lise ve üniversite stajyeri işyerimizde staj yapma imkanı bulur.

Liseli öğrencilerin stajı eğitim öğretim yılının başlamasıyla başlar ve bitmesi ile de son bulur. Üniversiteli öğrencilerin stajı ise Üniversitelerin tatil olduğu yaz döneminde yapılmaktadır. İşyerimizde staj yapmak isteyen öğrenciler http://www.boydakkariyer.com/boydak-ta-staj-p25 linkinden bilgi alıp staj başvurunda bulunabilirler.

Analist Öğrenci Uygulaması

Merkez Çelik A.Ş her yıl eğitim öğretim programlarının başlaması ile beraber Mühendislik Fakültesinin değişik bölümlerinden analist öğrenciler istihdam eder. Şirketimizin bölümlerinden toplanan ihtiyaçlara göre alınacak Analist Öğrenci sayısı belirlenir. Ekim ayında fakültede duyurular yapılır ve başvurular başlar. Eğitim döneminin başlaması ile bu öğrenciler bölümlerinde başarılı olan öğrencilerden seçilir ve eğitim öğretim programı sona erene kadar part time çalışanımız olarak bizimle çalışırlar.

Analist Öğrencilere yıl boyunca çalışacakları projeler verilir. Öğrencilerin üzerinde çalıştıkları projeler kendi gelecekleri için çok iyi bir referans oluşturmakla beraber kariyer hedeflerinin şekillenmesi için büyük bir fırsattır. Bu uygulama sayesinde şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını yetiştirmek ve yakından tanımak hedefimizdir.


Analist Öğrenci başvuru formunu buradan indirip egitim.gelisim@istikbal.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.